Pielęgnacja cery dojrzałej


Po osiągnięciu pewnego wieku należy ze szczególną uwagą zająć się pielęgnacją swojej skóry. Jeżeli chce się ją uchronić przed przedwczesnym starzeniem się oraz zmarszczkami, należy używać na niej całej gamy zróżnicowanych kosmetyków, a także korzystać z dodatkowych zabiegów, takich jak mikrodermabrazja albo hifu Poznań. Absolutnie podstawowy zestaw do pielęgnacji tego typu cery powinien składać się natomiast z dobrego produktu myjącego, toniku, kremu, maski oraz olejku. Warto też poszukać specjalnych preparatów przeznaczonych do dbania o skórę pod oczami, która jest jednak znacznie cieńsza od tej występującej na twarzy i wymaga innego podejścia.

Prawdopodobnie każda kobieta jest w stanie wybrać dla siebie dobry produkt myjący – czy to klasyczne mydło, czy to jakiś lekki i naturalny żel. Większym problemem bywa tonik. Wciąż wiele kobiet w ogóle go nie używa, uznając go za kosmetyk zbędny, który nie jest nawet wart zakupu. A to poważny błąd. Mydło bądź nawet naturalny żel myjący zmieni odczyn skóry na ten, który nie jest dla niej właściwy. Po takim oczyszczaniu należy więc przywrócić cerze odpowiednie pH, wykorzystując do tego celu właśnie tonik. Może to być chociażby delikatny tonik różany. Przepięknie nawilża on skórę i lekko ją nawet rozświetla.

Kosmetyki do skóry dojrzałej to również kremy i olejki, czyli typowe preparaty nawilżające oraz odżywcze. Jeżeli chce się wzmocnić ich działanie, warto od czasu do czasu przejść się na zabieg hifu Poznań albo przeprowadzić na skórze przynajmniej standardową mikrodermabrazję, której efekty mogą okazać się jednak znacznie lepsze od efektów typowej domowej pielęgnacji. Kosmetyki to jednak nie wszystko. Nie można wierzyć w to, że one same z siebie zapewnią komukolwiek młody wygląd na długie lata, albowiem preparaty o takim działaniu po prostu nie istnieją, a już na pewno nie są sprzedawane w zwykłych drogeriach.

Pielęgnację kosmetyczną i bardziej specjalistyczne zabiegi uzupełni natomiast zdrowa i wartościowa dieta. Ona też jest wbrew pozorom ważna i może mieć przełożenie na wygląd.