Jak wybrać odpowiednie kurtyny plandekowe?


Gdy powoli staramy się uzupełniać wnętrza posiadanych magazynów albo hal czy zakładów przemysłowych, na bieżąco poszukujemy dla nich różnych nowych elementów, które mogłyby je jakoś unowocześnić i po prostu ulepszyć. W ten oto prosty sposób jesteśmy w stanie natknąć się na kurtyny plandekowe. A tak naprawdę już dawno temu powinniśmy je poznać, bo są one tak wielofunkcyjne i mają tak dużo wspaniałych zastosowań, że aż żal byłoby nie umieścić ich w swoich budynkach, nawet jeśli są to niewielkie obiekty zapewniające niewielką ilość miejsc pracy.

Tak jak to już jednak bywa – kurtyna kurtynie nierówna. Możemy oczywiście sięgnąć po pierwszą lepszą propozycję z brzegu, czyli po tę kurtynę, która akurat zostanie nam zaproponowana w sklepie albo rzuci się nam w oczy przy przeglądaniu ofert sklepów internetowych, ale możemy też znacznie dokładniej przemyśleć sobie swój zakup, by go nie żałować i by od początku uczyć się (w praktyce) rozsądnego zarządzania budżetem firmy. Pomyślmy po prostu o tym, czego oczekujemy od naszej nowej kurtyny. Ustalmy jej rolę, jaką będzie ona odgrywać i zastanówmy się, jakie jej właściwości mogłyby się jej przydać na wybranym stanowisku. Jeżeli bowiem taką kurtyną mamy zamiar oddzielić miejsce, w którym pracownicy mają częsty kontakt z ogniem, powinniśmy zainwestować w nieco bardziej specjalistyczne kurtyny PCV, czyli mówiąc dokładnie – kurtyny trudnopalne. Nie myślmy jednak, że one nie zniszczą się pod wpływem ognia, bo akurat tego nie dałoby się nigdy zapewnić. Kurtyny trudnopalne różnią się od innych kurtyn tym, że one się nie palą, a po prostu topią i do tego proces ten w ich przypadku następuje dużo wolniej i można go zatrzymać, jeżeli odciągnie się od materiału źródło ognia.

Być może jednak ta trudnopalność nie jest nam wcale do niczego potrzebna i w ogóle nam na niej nie zależy, a w takim przypadku lepiej byłoby jednak zwrócić się w stronę bardziej tradycyjnych kurtyn, które są po prostu tańsze. Najpierw ustalmy swoje priorytety, a potem starajmy się dokonać właściwego zakupu.

Najlepsze kurtyny znajdziesz na: https://izolacyjnie.pl