Ile się zarabia na sprzątaniu domów i mieszkań?


Współczesna branża sprzątająca jest teraz warta naprawdę niemałe pieniądze. Raczej nie zarobi się na niej tyle, ile na programowaniu bądź tworzeniu projektów wnętrz, jednakże mimo tego nadal da się wyciągnąć z niej całkiem fajne pieniądze, o ile podchodzi się do pracy z pełnym zaangażowaniem, cały czas się rozwija i ostatecznie rozkręca się swój własny biznes. Sprzątanie domów Oborniki coraz częściej jest usługą świadczoną przez jednoosobowe działalności gospodarcze. Ich forma nie świadczy o tym, że są one prowadzone wyłącznie przez jedną osobę, jednakże w skład działających na ich rzecz zespołów zazwyczaj wchodzi nie więcej niżeli kilku specjalistów.

Ceny obowiązujące w branży sprzątającej w dużej mierze zależą od obszaru działania. Najwyższe są oczywiście w większych miastach, takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Sprzątanie może być wyceniane na dwa sposoby. Zazwyczaj mniejszym firmom płaci się za godzinę pracy, jednakże w przypadku tych większych firm nieco częściej stosowaną praktyką jest płatność za efekty, czyli za wykonanie konkretnych zadań – np. gruntowne posprzątanie domu o określonej powierzchni. Warto też wiedzieć, z czego takie standardowe sprzątanie będzie się składać. Na ogół uwzględni ono czyszczenie armatury, mycie mebli kuchennych, usuwanie kurzu, mycie podłóg i ścielenie łóżek, ale zwykle nie będzie tu mowy o opróżnianiu zmywarki, składaniu ubrań bądź prasowaniu pościeli. Jeżeli chce się, by sprzątanie domów Oborniki było bardziej złożone i uwzględniało te różne dodatkowe usługi, trzeba liczyć się z jego wyższą stawką, która w takim przypadku może być bliższa trzystu złotych niżeli stu pięćdziesięciu.

Przechodząc do meritum – za godzinę sprzątania domu można dostać średnio od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych za godzinę, z czego ta wyższa stawka jest możliwa do osiągnięcia wyłącznie w większych miastach. Spore znaczenie ma też jakość zapewnianych usług. Klienci potrafią bardzo szybko dokonać podstawowej selekcji firm i ostatecznie współpracują tylko z tymi, które naprawdę przypadną im do gustu.

Zapraszamy: https://ppax.pl/