Czy praca za granicą ma jakieś wady?


Pewnie nie jeden z nas zastanawia się od czasu do czasu „A może wyjadę w tym roku za granicę?”. Jest to myślenie, które jest jak najbardziej uzasadnione jeżeli popatrzymy na liczne zalety jakie wynikają z pracy za granicą.

Warto tu wymienić chociaż wyższe i lepsze płace, lepszy standard życia, dobre warunki socjalne, lepsze perspektywy na nasz rozwój zawodowy czy też sprawniejszy i wygodniejszy system podatkowy w krajach takich jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Czechy.

Warto jednak pamiętać też o kilku wadach, które musimy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe za granicę w 2020 roku. Przede wszystkim jest to długa, czasami kilkumiesięczna, a czasami nawet ponad roczna, rozłąka z naszą rodziną. Być może będziemy wracać do Polski co kilka miesięcy, jednak nie zawsze jest to pewne. Problemy możemy mieć również z językiem jeżeli nie znamy go bardzo dobrze, a także z różnymi różnicami kulturowymi, których będziemy musieli się nauczyć.

Dojazd za granicę też może problemem. Na szczęście w dzisiejszych czasach busy do Niemiec i Holandii od popularnych przewoźników kursują z największych miast niemal codziennie. Dodatkowo usługi takie jak przewóz osób do Holandii i Belgii czy przewóz osób do Niemiec, są obecnie tańsze niż samodzielna podróż za granicę naszym własnym samochodem.

Zobacz polecane: busy polska holandia.